Skočit na obsah
Skočit k navigaci

Zubní hygiena pro dospělé

Základní body pro správnou zubní hygienu

Zuby by měly být čištěny alespoň dvakrát denně, ráno a večer. Nejlépe však uděláte, pokud se budete věnovat hygieně vaší ústní dutiny po každém jídle.
Zubní kartáček je dobré vyměnit alespoň jednou za tři měsíce. Pokud však vidíte, že jeho štětinky už se ohýbají, začněte s novým raději dříve. Sami pocítíte, že neopotřebovaný kartáček vyčistí vaše zuby mnohem lépe.
Na kontrolu k zubnímu lékaři nezapomeňte vyrazit jednou za půl roku, a to i když nepociťujete žádné potíže.

10 nejčastějších otázek ze zubní ordinace

Kolikrát denně si mám čistit zuby?

Ideální je čistit si zuby po každém jídle, a to po dobu tří minut, minimálně však dvakrát denně, ráno a večer.

Jak často je potřeba měnit zubní kartáček?

Zubní kartáček by se měl měnit každé tři měsíce. Pokud však vidíte, že štětinky už jsou opotřebované, je lépe vyměnit kartáček ihned.

Existuje nějaká pomoc pro citlivé zuby?

Určitě si čistěte zuby měkkým zubním kartáčkem, který je citlivý k zubní sklovině i dásním, vhodný je například Signal Sensitive. Pro dosažení lepšího výsledku doporučujeme používat zubní pastu Signal Sensitive, která chrání povrch citlivých zubů před vnějšími vlivy.

Mám zažloutlé zuby. Je možné si je vybělit i doma?

K domácímu bělení zubů jsou vhodné zubní pasty řady Signal White System, které obsahují látku používanou při profesionálním čištění. Pokud chcete okamžité výsledky, doporučujeme zubní pastu Signal White Now, která vaše zuby opticky vybělí již po prvním použití.
* Možnosti bělení zubů konzultujte s vaším zubním lékařem.
*Okamžitý účinek je optický a časově omezený.

Lze předejít krvácení dásní při čištění zubů?

Nejlépe uděláte, když se s tímto problémem svěříte vašemu zubnímu lékaři, který odstraní zubní kámen a ošetří vaše dásně speciálním přípravkem. Při čištění zubů používejte zubní pastu Signal Sensitive, která citlivě pečuje o vaše zuby i dásně.

Musím chodit k zubnímu lékaři, i když mě nebolí žádný zub?

Zubní prohlídka by měla být samozřejmostí dvakrát ročně. Váš zubní lékař vám prohlédne zuby, odhalí případné počínající kazy nebo jiné problémy a poskytne rady, jak jim předcházet. Prevence je jednodušší a lacinější než léčba.

Lze předcházet nepříjemnému zápachu z úst?

Příčin nepříjemného zápachu z úst může být mnoho, mimo jiné i stav vašich zubů a dásní. Nejlépe bude, když navštívíte zubního lékaře, který vám ošetří dásně a objeví případné kazy. Pro svěží dech můžete používat zubní pasty Signal řady X-fresh s obsahem antibakteriálního gelu s ústní vodou. Dopřejí vašim ústům extra svěžest.

V kolika letech dítěte se doporučuje vykonat první návštěvu zubního lékaře?

První prohlídka u zubního lékaře se doporučuje po prořezání prvních zoubků, nejpozději však do jednoho roku.

Existují speciální zubní pasty pro děti?

Dětské zubní pasty samozřejmě existují. Patří mezi ně i Signal Kids s ovocnou a jahodovou příchutí pro děti do 6 let a pro ty starší, mezi 7. a 13. rokem, zubní pasta Signal Junior. Obě napomáhají předcházet vzniku zubního kazu.

Existují speciální zubní kartáčky pro děti?

Ano. Protože dětská ústa jsou malá, také hlavička kartáčku by měla být menší. Stejně tak rukojeť musí přesně padnout do dětské ručky. Signal nabízí přesně takový - zubní kartáček Signal Kids v několika barevných variantách.