Skip to content
Zubní kazy způsobuje především špatná péče o zuby. Začněte o ně pravidelně pečovat a zabráníte problémům se zuby v budoucnosti.

" />
What are good oral hygiene habits?

Jaké jsou dobré návyky pro ústní hygienu?

Nikdo nechce, aby ho bolely zuby nebo měl jiné problémy s ústní dutinou – a přitom toho můžeme sami udělat hodně, aby se tak nestalo. Zanedbaná zubní hygiena je jednou z prvotních příčin vzniku zubních kazů, proto pravidelnou a kvalitní péčí o zuby můžete takovým zdravotním potížím předcházet na dlouhou dobu dopředu.

Zde najdete to, co potřebujete:

Problém s plakem

Plak je lepivá hmota z bakterií a cukrů, tvořících se na vašich zubech. Pokud se neodstraňuje, může ztvrdnout v zubní kámen a vést k onemocnění dásní, nebo k přeměně cukrů na kyseliny a způsobovat zubní kazy. Proto je tak důležité čistit si zuby pravidelně alespoň dvakrát denně a pravidelně také navštěvovat vašeho zubního lékaře.

Získejte správné nástroje

Správný zubní kartáček a pasta znamenají velkou výhodu. Vyberte si kartáček s měkkými až středně tvrdými štětinami a hlavou, která se pohodlně vejde do vašich úst a dovolí vám dosáhnout na všechna místa vašich zubů. Zubní kartáčky Signal jsou k dispozici v širokém výběru velikostí a tvarů tak, aby vyhovovaly vám i celé vaší rodině. Přesvědčte se, že používáte zubní pastu s obsahem fluoridu, která pomáhá zabraňovat vzniku zubního kazu. Všechny zubní pasty Signal fluorid obsahují a chrání tak vaše zuby.

Zdokonalte svoji techniku

Zuby si čistěte krátkými pohyby dopředu a dozadu, jemně, tak, abyste dosáhli na každé místo každého zubu. Dopřejte si dostatek času: jedno čištění zubů by mělo trvat nejméně dvě minuty – a tři jsou ještě lepší. Dokončete pravidelnou péči vypláchnutím ústní vodou Signal pro ještě výraznější pocit čistoty.

Když ráno spěcháte nebo jste večer vyčerpaní, je snadné podlehnout pokušení vynechat pravidelnou péči. Ale pokud se vám podaří kvalitně a pravidelně pečovat o zuby den co den, vyplatí se vám to na desítky let dopředu v podobě zdravějších a šťastnějších úsměvů.

Nezapomeňte na zubní nit

Ani to nejlepší čištění zubním kartáčkem nedosáhne do malých mezizubních prostor. Proto je čištění pomocí zubní niti alespoň jednou denně tak důležité.

RYCHLÝ TIP

Čištění zubní nití je zásadní pro dobrou zubní hygienu. Ani to nejlepší čištění zubním kartáčkem nedosáhne do malých mezizubních prostor.

White teeth

Vaše Otázky Ohledně Zubní Péče

Najděte užitečné odpovědi na vaše otázky ohledně zubní péče v našem rádci, vytvořeném značkou Signal, rodinným expertem na zuby.

PŘEČÍST DALŠÍ ČLÁNKY