Skip to content
Krvácející dásně jsou často známkou onemocnění dásní. Pomoci si můžete teď hned. Postupujte podle pokynů, abyste lépe pečovali o své zdraví.

" />
Jak pečovat o krvácející dásně

Jak pečovat o krvácející dásně

Pokud vám nebo někomu z rodiny krvácejí dásně při čištění zubů, je nejvyšší čas podniknout následující kroky. Krvácející dásně se nemusí zdát jako vážný problém - zvláště pokud necítíte žádnou bolest - ale jsou jasným znakem onemocnění dásní. Pokud to necháte být, onemocnění dásní se může stát vážným problémem. Nemusíte se však obávat, je snadnější vše vyřešit, pokud se tím začnete zabývat včas. Určete symptomy a začleňte několik jednoduchých kroků do každodenní rutiny ústního zdraví.

Jaké jsou příznaky a příznaky onemocnění dásní?

  • Zanícené dásně
  • Krvácející dásně
  • Ustupující dásně
  • Zápach z úst
  • Uvolněné zuby

Máte-li některý z těchto příznaků, měli byste si objednat schůzku se svým zubním lékařem. Mezitím je tu spousta věcí, které můžete udělat, abyste se dobře postarali o své podrážděné dásně.

Zlepšete rutinu pro orální zdraví

Onemocnění dásní je způsobené hlavně nedostatečným čištěním zubů a mezizubních prostor. Takže pokud vaše zubní čisticí rutina poněkud polevila, je na čase udělat nějaké úpravy. Zuby čištěte nejméně dvakrát za den použitím měkkého kartáčku na zuby nebo zubního kartáčku doporučeného vaším zubním lékařem.

Můžete také vyzkoušet zubní pastu Signal a zubní kartáčky, které jsou navrženy tak, aby pomohly předcházet onemocnění dásní. Zubní kartáček Signal Super Clean má středně tvrdé čistící V-štětiny, které dosahují mezi zuby a také čistič jazyka, který pomáhá snižovat plak odstraněním bakterií, zatímco zubní pasta Signal Expert Protection díky tisícům mikrogranulí umožňuje čištění mezizubních prostor – obsahuje také zinek, účinnou složku, která pomáhá zabraňovat tvorbě plaku.

Vzhledem k tomu, že mezi zuby často dochází k uvíznutí jídla, je také důležité, abyste prostory mezi zuby alespoň jednou denně vyčistili dentální nití nebo kartáčkem. Ujistěte se, že vyčistíte prostor kolem každého zubu ze všech stran.

Vychutnejte si příjemné jídlo

Vaše strava má větší vliv na vaše zdraví dásní, než si myslíte. Nejsou to jen sladké potraviny, na které je třeba dbát: všechny potraviny s ne zcela prospěšným složením jako je rafinovaný bílý chléb, nejsou pro zdraví dásní zcela vhodné. Mezitím potraviny bohaté na živiny, jako je zelenina a celozrnné potraviny, živí dásně a pomáhají jim zůstat silné a zdravé. Zinek, který je také aktivní složkou v našich zubních pastách, je nezbytný pro tvorbu kostí a tkání, a proto se pokuste do stravy zahrnout další potraviny bohaté na zinek, jako je špenát, fazole a cizrna.

Přestaňte kouřit

Už víte, že kouření škodí vašim plicím, ale víte, že i dásním? Vědci se shodují, že kouření zabraňuje tomu, aby vaše dásně dostávaly nezbytné živiny, čímž jsou zranitelnější vůči zánětu, který vede k onemocnění dásní.

Chápeme, že je těžké přestat, ale je to jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro svoje zdraví - a dásně jsou toho součástí.

Poslouchejte, co vám váš zubní kartáček říká. Pokud objevíte krev, přehodnoťte péči o ústní dutinu, kartáček opláchněte, využijte dentální nit a těšte se na zdravější a sebejistější úsměvy.

RYCHLÝ TIP

Na zinek bohaté potraviny, jako jsou špenát, fazole, cizrna, zlepšují zdraví vaší ústní dutiny, protože zinek je nezbytný pro tvorbu tkání a kostí.


White teeth

Vaše Otázky Ohledně Zubní Péče

Najděte užitečné odpovědi na vaše otázky ohledně zubní péče v našem rádci, vytvořeném značkou Signal, rodinným expertem na zuby.

PŘEČÍST DALŠÍ ČLÁNKY