Skip to content
Když se objeví první zoubky, je čas začít je čistit dvakrát denně. V článku najdete  užitečné rady, jak na to.

" />
Jak se starat o první dětské zoubky

Jak se starat o první dětské zoubky

Starost o zdravé zoubky vašich dětí začíná, ještě než spatří světlo světa ty první, mléčné. Udržovaní zdravých zubů dětí je dlouhá cesta, která se však vyplatí. Pojďme si společně projít několik užitečných tipů, která vám rozhodně pomohou.

Zdravá strava, zdravá ústa

Cukr způsobuje zubní kazy – to je fakt. Snažte se jej proto ve stravě vašich dětí co nejvíce omezit. Kontrolujte složení jídla a vyhněte se sladkým a perlivým nápojům. Pokud dětem dáváte ovocné džusy, zřeďte je vodou a omezte je jen na dobu hlavních jídel.

Jděte příkladem

Vaše dítě se hodně učí tím, že vás sleduje – ukažte mu tedy, jak se to dělá. Až uvidí, jak si čistíte zuby, bude pro ně snadnější najít vlastní cestu ke každodenní péči o zuby, až bude starší.

Ukažte co nejdříve, jak se čistí zuby

Jakmile dítěti narostou první zoubky, je čas je začít čistit dvakrát denně. Postupujte podle těchto kroků:

  • Posaďte si dítě na klín tak, aby mělo hlavu opřenou o vaši hruď.
  • Použijte dětský kartáček s malým množstvím pasty odpovídající věku dítěte, jako například Signal Kids Fruity nebo Signal Kids Strawberry
  • Začněte velmi jemně čistit zuby dítěte malými krouživými pohyby na všech potřebných místech.
  • Nechte dítě vyplivnout pastu. Nemusíte vyplachovat ústa vodou – snižuje to účinek fluoridu.

Některé děti nemají čištění zubů rády, což pro vás může představovat určitou výzvu. Nemusíte se toho ale bát, jde o přirozenou reakci. Snažte se obrátit čištění v hru, nebo jim dovolte pozorovat se v zrcadle – důležité je vytrvat tak, aby si na to samy zvykly.

Navštivte zubního lékaře

Začněte děti brát na pravidelné zubní prohlídky od prvního okamžiku, kdy jim narostou zoubky. Lékař vám navrhne, jak často byste jej měli navštěvovat a odpoví na všechny vaše otázky ohledně zdraví zubů vašich dětí.

Až se z vašeho miminka stane batole

Jak vaše dítě roste, můžete jej nechat čistit si zuby samo. Od dvou let by to mělo dokázat. Dohlížejte na ně – dítě snadno vynechá některá důležitá místa. Mělo by také mít vlastní kartáček a pastu. Naše řada Signal Kids je určena speciálně pro malé děti a pomáhá předejít vzniku zubního kazu.

Může to trvat několik let, než budete přesvědčeni, že se vaše dítě dokáže o zuby postarat samo, bez vašeho dohledu. To je zcela normální. Ale až se vám to podaří – a určitě se tak stane – natáhněte se a dejte si ruce za hlavu. Protože si to zasloužíte.

How to look after first baby teeth
How to look after first baby teeth
How to look after first baby teeth

RYCHLÝ TIP

Jakmile se objeví první zoubky, je čas začít je čistit dvakrát denně.


White teeth

Vaše Otázky Ohledně Zubní Péče

Najděte užitečné odpovědi na vaše otázky ohledně zubní péče v našem rádci, vytvořeném značkou Signal, rodinným expertem na zuby.

PŘEČÍST DALŠÍ ČLÁNKY