Skip to content
Dodržujte krok za krokem naše rady pro zlepšení techniky čištění a pro zdravější a svěžejší úsměvy.

" />
Jak si správně čistit zuby

Jak si správně čistit zuby

Většina lidí ví, jak si čistit zuby – ale ví také, že existují způsoby, jak dosáhnout úplné čistoty? Provedeme vás od základů a vysvětlíme, jak zdokonalit techniku a mít čistější a zdravější zuby.

Základy čištění zubů

Kdy je ta nejlepší doba pro čištění zubů? Měli byste je čistit alespoň dvakrát denně, po snídani a večer před spaním. Zuby si můžete vyčistit také po obědě a dalších jídlech. Mějte však na paměti, že po konzumaci jídel a nápojů s vyšší kyselostí, jako jsou citrusy, víno nebo ovocné džusy, je třeba počkat nejméně 30 minut. Pokud si zuby vyčistíte příliš brzy, v moment kdy kyseliny ohrožují vaši sklovinu, riskujete její poškození v tom nejkritičtějším okamžiku. Víme, že ne vždy můžete čekat tak dlouho, proto vám prozradíme malý trik: vypláchněte si ústa alespoň dvakrát vodou pro zmírnění působení těchto kyselin.

Čím čistit? Buď běžným, nebo elektrickým zubním kartáčkem. Ujistěte se, že hlava zubního kartáčku vyhovuje vašim ústům a dosáhne do všech míst. Signal nabízí řadu zubních kartáčků, z nichž si můžete vybrat ten nejvhodnější.

Jak dlouho? Alespoň dvě minuty ačkoliv mnoho odborníků z řad zubních lékařů doporučuje čistit zuby tři minuty, zejména pokud používáte běžný zubní kartáček.

Zdonalte svou techniku

I když si myslíte, že si čistíte zuby správně, možná zjistíte, že je stále co vylepšovat:

Čištění běžným kartáčkem

  • Kartáček přiložte na zuby pod uhlem 45 stupňů k dásni
  • Pohybujte kartáčkem v krátkých jemných tazích dopředu a dozadu
  • Využívejte štětiny kartáčku k proniknutí na zadní stranu předních zubů pohyby nahoru a dolů
  • Jemně čistěte také jazyk pro odstranění bakterií a svěží dech.

Čištění elektrickým kartáčkem

Někteří lidé dávají přednost elektrickému zubnímu kartáčku; ten může být dobrou volbou i pro děti, které obvykle čištění zubů příliš nemilují. Přesto je běžný zubní kartáček pro děti dobrou volbou, aby se naučily správnému postupu už od útlého dětství.

  • Kartáček přiložte na zuby pod uhlem 45 stupňů k dásni a zapněte jej
  • Pohybujte kartáčkem pomalu od jednoho zubu k druhému, abyste nevynechali žádné místo
  • Jemně čistěte také jazyk, podobně jako byste měli běžný kartáček.

Nezapomeňte na zubní nit

Ani ta nejdokonalejší technika čištění zubů kartáčkem nedokáže zasáhnout prostory mezi zuby. Proto je čištění zubní nití tak důležité. Používejte ji alespoň jednou denně pro odstranění zbytků jídel a plaku. Tady je návod:

  • Omotejte konce zubní niti kolem obou prostředníčků tak, aby mezi nimi bylo tři až pět centimetrů niti
  • Zaveďte nit mezi zuby až k dásni a jemným třením vyčistěte

Vyplachujte pro větší svěžest

Používejte ústní vodu pro vyplachování po každém procesu čištění. Ústní voda Signal zaručí svěží pocit v ústech po delší dobu. Vypláchněte ústa malým množstvím a vyplivněte.

Dodržujte těchto několik jednoduchých kroků pro optimální čištění zubů a budete mít zuby i dásně čistší, svěžejší a zdravější. A nezapomínejte zavřít kohoutek, při každém čištění tak můžete ušetřit až šest litrů vody.

RYCHLÝ TIP

Po konzumaci kyselejšího jídla počkejte alespoň půl hodiny, než si vyčistíte zuby.

White teeth

Vaše Otázky Ohledně Zubní Péče

Najděte užitečné odpovědi na vaše otázky ohledně zubní péče v našem rádci, vytvořeném značkou Signal, rodinným expertem na zuby.

PŘEČÍST DALŠÍ ČLÁNKY