Skip to content
portrét usmívajícího se muže s kučeravými vlasy, který drží šálek kávy a mobilní telefon

7 tajemství pro nádherně oslnivý úsměv

Krásný úsměv je vaším nejlepším přítelem, umožní vám cítit se dobře sami i s ostatními, a nebát se další fotky nebo selfie. A nic nedělá úsměv tak dokonalý jako krásně bílé zuby.

Pokud hledáte způsob, jak vybělit zuby, řiďte se našimi radami, jak udržet svůj úsměv co nejdéle bez agresivních a škodlivých metod bělení.

Našich 7 tajemství k bělení vašich zubů vám brzo poskytne krásnější úsměv.

1. Pijte chytře a zabráníte skvrnám na zubech

Káva, čaj a červené víno jsou příčinou skrvn na zubech, stejně jako sycené nápoje a koktejly. Ale víte, že džusy z borůvek, ostružin a granátových jablek mohou také způsobit nevzhledné flíčky? To platí i v případě, že tmavé bobuloviny konzumujete ve svých smoothies.

Zabraňte zbarvení a poškození zubů z ovocných šťáv a sycených nápojů a pijte nápoje brčkem. Kávové skvrny udržíte na uzdě tím, že po několika doušcích si několikrát vypláchnete ústa vodou.

Můžete také použít zubní pastu Signal White Now, abyste postupně působili proti skvrnám a okamžitě bělili zuby.(1) Tato preventivní opatření vám pomohou udržet si bělostný úsměv: vyhněte se skvrnám a udržte zuby přirozeně bílé po delší dobu.

2. Zvolte správnou zubní pastu, která bělí a chrání zároveň

Neexistuje lepší způsob, jak bělit zuby doma, než čistit je správným typem zubní pasty. Čištění dvakrát denně pomáhá odstraňovat povlak a zmírňuje erozi skloviny kyselinami.

Čištění po jídle také pomáhá odstranit skvrny (ale po jídle nesmíte spěchat: kyseliny z potravin a nápojů oslabují zubní sklovinu, což může způsobit, že se rychleji ztenčuje). Použijte zubní pastu Signal White Now Gold pro optimální kombinaci okamžitého bělění a odstranění skvrn: má třikrát více bělicích složek než White Now. Zuby budou vypadat okamžitě bělejší(1) a také se postupně zbaví skvrn.

3. Použijte ústní vodu a dentální niť pro hůře přístupná místa

Ústní vody vám dávají nejen čerstvý dech; jsou také důležitou součástí rutiny pro péči o ústní dutinu a mohou skutečně pomoci bělit vaše zuby.

Vyplachování ústní vodou po čištění vám poskytuje další ochranu proti bakteriím a kyselinám, které mohou vést ke vzniku zažloutlých zubů. Vyzkoušejte ústní vodu Signal White Now Gold - pomáhá vyčistit těžko dostupné oblasti mezi zuby a podobně jako zubní pasta White Now používající technologii Blue Light okamžitě(2) bělí váš úsměv.

Čištění mezizubních prostorů může také pomoci rozsvítit vás úsměv, stejně jako udržuje dásně zdravé. Všimli jste si někdy tmavých skvrn, které se objevují mezi zuby? Pravidelné čištění pomáhá odstranit plak a bělit ty problémové oblasti, které mohou na vašem úsměvu doslova zanechat skvrny.

4. Usmívejte se a nekuřte!

Jakmile se vám podařilo vybělit zuby, trik je udržet je co nejdéle bílé. To znamená vzdát se - nebo alespoň omezit - jakékoliv návyky, které by mohly zanechat skvrny na vašich zubech. Ano, hovoříme o těch otravných cigaretách a doutnících.

Vzdejte se návyků, jako je kouření a žvýkání tabáku. Tabák neškodí jen zubům; může také způsobit vážné problémy celkovému zdraví obecně.

Pokud jde o e-cigarety, skvrny na zubech nevytvářejí, protože neobsahují dehet ani kouř. Nikotin je však stále přítomen, což může zabránit vaší schopnosti produkovat sliny. To může vést k nárůstu plaku a špatnému dechu.

5. Pečujte o svou krásu i úsměv

Příliš mnoho sladkostí přináší špatné zprávy pro vaše zuby, i když skvěle chutnají. Zkuste vyhnout se ne zcela vhodným potravinám a začněte se zaměřovat na vyváženou stravu, včetně většího množství zeleniny: bude to pro vás a vaše zuby mnohem zdravější v dlouhodobém horizontu.

Buďte opatrní, pokud jde o množství cukru obsaženého v některých druzích ovoce a šťávy - mohou vám také způsobit kazy, pokud nebudete stále dobře pečovat o svoji ústní hygienu. „Všeho s mírou“ je klíčem.

Další tip, pokud máte rádi sladké: White Now Glossy Chic má lahodnou ovocnou chuť, takže představuje po jídle dokonalé osvěžení.

6. Zvolte zubní kartáček se superschopnostmi

Každý zná bělicí zubní pasty, ale víte, že váš kartáček může také přinést oslnivý úsměv? Kartáček pro bělení zubů s perlitovou lamelou pomáhá navracet přirozenou bělost zubů odstraněním povrchových skvrn a čistěním skloviny.

Malý každodenní tip: Stejně jako byste nepoužívali zašpiněný štětec k aplikaci make-upu, bělení zubů začíná čistým zubním kartáčkem. Propláchněte zubní kartáček pod kohoutkem po každém použití a uložte jej ve vzpřímené poloze, aby vyschl. Zubní lékaři doporučují každé tři měsíce měnit zubní kartáček, a tak nepoužívejte stejný zubní kartáček příliš dlouho.

7. Vyhněte se ztrátě skloviny

Zatímco jídlo a nápoje mohou časem zbarvit zuby, nejčastějí příčinou žlutých zubů je ztenčení zubní skloviny.

Sklovina je tvrdá, bílá látka, která tvoří povrch vašich zubů. Pod tímto povrchem je dentin, který je ve skutečnosti bledě žlutý. Jakmile je sklovina poškozená, dentin se stává mnohem viditelnějším, takže zuby se zdají být žlutější.

Jakmile začnete s dobrými návyky a péčí o úsměv (jak popisujeme výše), budete se chránit před ztrátou skloviny.
Jakmile začnete pravidelně provádět svou beauty routine pro krásný úsměv, máme tu další trik v rukávu: pomocí zubní pasty Signal White Now Gold pro okamžitě bělejší zuby. Vytvořeno s třikrát více bělicími složkami (Blue Light technologie), budou vaše zuby až o 50% bělejší*, s progresivním působením proti skvrnám.
Na rozdíl od jiných typů bělení či domácího bělení je optické bělení White Now bezpečné pro sklovinu a zuby nijak neničí, takže se doporučuje používat dvakrát denně. Udělejte to a získáte bělejší a krásnější úsměv.

(1) Okamžitý bělící účinek je optický a dočasný. Klinická studie měřící okamžitý bělicí optický efekt provedena na 79 subjektech.
(2) Bělící optický efekt je dočasný. Klinická studie měřící okamžitý bělicí optický efekt provedena na 107 subjektech.
* ve srovnání se Signal White Now je okamžitý bělicí efekt dočasný a optický.

RYCHLÝ TIP

Bělení zubů začíná čistým zubním kartáčkem. Po každém použití opláchněte zubní kartáček a uložte jej správně. A nezapomeňte jej měnit každé tři měsíce.


White teeth

Vaše Otázky Ohledně Zubní Péče

Najděte užitečné odpovědi na vaše otázky ohledně zubní péče v našem rádci, vytvořeném značkou Signal, rodinným expertem na zuby.

PŘEČÍST DALŠÍ ČLÁNKY