Skip to content
HOW TO WHITEN YELLOW TEETH?

Jak vybělit zažloutlé zuby?

V tomto článku probereme příčiny žlutých zubů - od sladkého občerstvení až po kouření. Povíme vám také o tom, jak udržet zuby bílé s bělící zubní pastou.

Zažloutlé zuby vám mohou bránit v rozdávání dokonalých úsměvů. Ale přemýšleli jste někdy o tom proč vaše zuby žloutnou?

Udržování bezchybného a bílého úsměvu je jednoduché, jakmile víte jak. Takže čtěte dále, abyste se dozvěděli více o tom, proč zuby žloutnou a jak tomu zabránit.

Co způsobuje žloutnutí zubů?

Zatímco jídlo a nápoje mohou časem zuby zbarvit, nejčastější příčinou žlutých zubů je ztenčení zubní skloviny. Sklovina je tvrdá a bílá a tvoří povrch vašich zubů. Pod tímto povrchem je dentin, který je ve skutečnosti světle nahnědlý.

Ztráta skloviny a zažloutlé zuby

Když vaše sklovina začne ztrácet svou tloušťku, dentin se stává mnohem viditelnější, takže se zuby zdají být žluté. Většině lidí se sklovina věkem ztenčuje, ale kyseliny z potravin a nápojů mohou způsobit předčasnou erozi skloviny a zuby vypadají zažloutle.

Zažloutlé zuby a tabák

Špatné zvyky, jako je kouření mají také nepříznivý vliv na barvu zubů. Cigarety a tabák obsahují dehet a nikotin, které zbarvují zuby a mohou vést k tvorbě plaku a zubního kamene.

Plak a zubní kámen se usazují na dásních a poškozují i další části úst, což může způsobit ztrátu zubů a dokonce i onemocnění dásní. Nejběžnějším znakem zubního kamene je žlutá nebo hnědá barva zubů a dásní.

Žluté zuby a skvrny po jídle

Tmavá jídla a nápoje mohou také zbarvit povrch vašich zubů. Mezi potraviny způsobující zabarvení zubů patří::

  • Čaj
  • Káva
  • Kolové nápoje
  • Červené víno
  • Tmavé bobuloviny jako jsou borůvky a ostružiny
  • Červená řepa

Naštěstí mohou být tyto skvrny odstraňovány pravidelným čištěním.

Jak zabráníte žlutým zubům?

Můžete zabránit žlutým zubům tím, že se vyhnete sladkému občerstvení a kyselým nápojům, jako jsou sycené nápoje a víno. Kyseliny z těchto potravin mohou erodovat váši sklovinu, ale konzumace mléka nebo čisté vody po jídle může pomoci proti zbarvování.

Dalším způsobem, jak zabránit žloutnutí zubů, je omezit, kolik svačinek si mezi jídly dáte. Tímto způsobem umožníte svým slinám přirozené zředění některých kyselin v ústech.

Nejlepší způsob, jak zabránit nebo zbavit se žloutnutí zubů, je dvakrát denně čistit zuby kvalitní zubní pastou. Pro okamžitě bělejší zuby doporučujeme použít zubní pastu White Now Gold. Formulována s trojnásobným množstvím bělících složek než Signal White Now je ještě lepší v boji proti skvrnám a žloutnutí.

Nyní, když víte, co způsobuje žloutnutí zubů, mělo by být čištění mnohem jednodušší. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, co jíte, vyřaďte špatné návyky a čistěte si zuby dvakrát denně se Signal White Now Gold.

RYCHLÝ TIP

Používejte jedlou sodu s opatrností, protože je abrazivní a může dlouhodobě přispívat k poškození skloviny.


Vaše Otázky Ohledně Zubní Péče

Najděte užitečné odpovědi na vaše otázky ohledně zubní péče v našem rádci, vytvořeném značkou Signal, rodinným expertem na zuby.

PŘEČÍST DALŠÍ ČLÁNKY